Ali Kemal Karasu

Ali Kemal Karasu

Mail: [email protected]

Hangi Eğitim ve Hangi Üniversite?

Hangi Eğitim ve Hangi Üniversite?

Bu haftaki yazımda hangi eğitim ve hangi üniversite hakkında sizleri bilgilendireceğim. Eğitim ve öğretim yılı başladı. Ümit ediyorum ki bu dönem hem öğrencilerin hem de öğretmelerin niceliksel ve niteliksel olarak daha iyi eğitim alacağı, kolektif anlayışın hâkim olacağı bir yıl olur.

Hangi eğitim başlığından yola çıkarak sizlere eğitim her zaman tek düze değil farkındalık yaratarak ve kişisel gelişimin interaktif bir şekilde aktif olması kanaatindeyim. Çünkü bireysel eğitimin yani belirlenen yöntem ve metotlar ile değil daha çok öğrencilerin alacakları eğitimin içeriğinin kişisel gelişimine katkısının ne olacağı ve ileride tercih edecekleri üniversitede nasıl bir kariyer olanağı sunacağı ve edineceği kıstası olmasıdır. Bu yüzden hangi eğitimin öğrencinin alacağı eğitim içeriğinin nasıl ve ne şekilde hangi değer ya da ölçütle belirlenmesi gereğidir. Eğer, eğitimin içeriği öğrencinin gelecek hedefleri belirlemede ölçüt olacaksa almış olduğu eğitim hem bireysel hem de kariyer hedefinde önemli bir araç olmuş olacaktır. Eğitimin içeri çok önemli bir kriterdir. Öğrenci alacağı niteliksel ve niceliksel bir eğitimle üniversite tercihini daha akılcı bir şekilde tercih edebilir. Üniversite tercihi gelecek açısında çok önemli bir yere sahiptir. Üniversite öğrencinin hayata bakış açısını ve geleceğe yön vereceği önemli bir akademik dönemdir. Bu dönemde öğrencilerin bir meslek dalında hem teorik hem de uygulamalı olarak eğitim aldığı yıllardır. Bu akademik dönemi doğru bir şekilde değerlendirirlerse ileride olumlu sonuçları göreceklerdir.

Yazımın başlığında belirttiğim gibi; hangi eğitimi aldığınızı ve tercih edeceğiniz üniversite sizin geleceğinize yön verecektir. Bu yüzden aldığınız eğitimi sorgulayın ve araştırmasını iyi yapın. Kalın sağlıcakla…

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar