Çatık kaş estetiği ile kaş arası çizgiden nasıl kurtulursunuz?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çatık kaş estetiği ile kaş arası çizgiden nasıl kurtulursunuz?
(yasemin.com) Kaş çatma mimiği sonucu oluşan çizgi birçok kadının rahatsız olduğu problemlerden biri. Sinirli veya düşünceli değilken bile öyle ...

(yasemin.com)

Kaş çatma mimiği sonucu oluşan çizgi birçok kadının rahatsız olduğu problemlerden biri. Sinirli veya düşünceli değilken bile öyle bir hava oluşturan çatık kaş sorununu gidermek için çözüm arayanlar için botoks çözüm olabilir.

Peki kaş arası çizgiden nasıl kurtulursunuz? Çatık kaş estetiği nedir?

İki kaş arasındaki çizgi genellikle zamanla gelişir. Yüzümüzde ki kaslar yıllarca somurtmaktan ve kızgın görünmekten dolayı cildi toplamaya ve çizgiler oluşturmaya zorlar. İki kaş arasındaki çizgi varlığını birkaç şekilde anlayabilirsiniz. Kaşlar arasında II rakamının şeklini oluşturur, alın boyunca yatay çizgiler oluşturur ve hatta ağız kenarlarında sarkık bir etki olarak görünürler.  Bazı kişilerde ise iyice derinleşip katlanmalara ve yarıklara neden olabilir.  Kaş arası çizgilerde genellikle botoks kullanılır. Tüm botoks uygulamalarında olduğu gibi prosedürün 6 ile 8 ayda bir tekrarlanması gerekir. 

“Kaş ortasına senede bir kez yapılan dolgu uygulaması ile Kaş arası kırışıklıklar giderilebilmektedir”

ÇATIK KAŞ NASIL DÜZELİR? ve KAŞ ARASINDAKİ ÇATIKLAR İÇİN KREM VAR MI?

Çatık kaş görünümüne neden olan çizgi çok hafif ise sadece botoks uygulaması bunu açabilir. Ama çizgi daha derinleşmişse ve iki parmakla gerince açılmıyorsa yapılacak işlem değişir. Çizgi daha derin ise bir hafta sonraki kontrolde biraz daha kalın bir dolgu yapılabilir. Eğer botoks yapıldığında çizgi derinliğinde hiçbir değişiklik olmayacaksa o bölgeye o zaman direk kalın dolgu yapılabilir.

Çatık kaş görünümüne neden olan çizgi çok hafif ise; Kırışık önleyici kremlere çok erken başlamak faydalı olacaktır. Ayrıca özellikle güneşli günlerde güneş koruyucu krem ve güneş gözlüğü kullanmak, kaş arası mimik yapmayı azaltacaktır. Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/catik-kas-estetigi-ile-kas-arasi-cizgiden-nasil-kurtulursunuz-39259


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uyku öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? Gece yatmadan yüze ne sürülür?Önceki Haber

Uyku öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? G...

Tüp bebek tedavisi başarı oranı nasıl hesaplanır?Sonraki Haber

Tüp bebek tedavisi başarı oranı nasıl he...

Yorum Yazın