100 çalışandan 64’ü bu yıl tatil planı yaptı: İşte gözde tatil rotaları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
100 çalışandan 64’ü bu yıl tatil planı yaptı: İşte gözde tatil rotaları
Türkiye’de 2 senenin ardından koronavirüs vaka sayılarının düşmesiyle bu yaz normalleşme ile birlikte çalışanlara bu yılki tatil planları soruldu ...

Türkiye'de 2 senenin ardından koronavirüs vaka sayılarının düşmesiyle bu yaz normalleşme ile birlikte çalışanlara bu yılki tatil planları soruldu. Türkiye genelinde 4 bine yakın çalışanla gerçekleştirilen araştırmada 100 çalışandan 64'ünün tatil planı yaptığı belirlendi.

GÖZDE TATİL ŞEHRİ ANTALYA

Bu yıl çalışanların yüzde 46’sı tatilini Kurban Bayramı ile birleştireceğini belirtti. 100 çalışandan 64’ü yaz tatili için plan yaptığını paylaşırken, tatil planlarında en çok tercih edilen ilk üç şehir Antalya, Muğla ve İzmir oldu. Bu şehirleri ise Balıkesir, Aydın, Mersin, Çanakkale, İstanbul ve Edirne izledi.

100 ÇALIŞANDAN 47’SİNİN TERCİHİ OTEL

Bu yıl çalışanların yüzde 44’ü tatil planını Temmuz ayında yaparken, yüzde 37’si Ağustos, yüzde 12’si ise Eylül ayında plan yaptığını ifade etti. Avansas’ın yaptığı araştırmaya katılan çalışanların yüzde 47’si tatil için konaklama tercihini otelden yana kullanacağını belirtirken, 18’i kendi yazlığında, 15’i ise kiralık evde geçireceği bilgisini paylaştı. Pansiyon tercih edecek çalışanların oranı yüzde 5 olurken; kamp yapmayı planlayanların oranı ise yüzde 2’de kaldı. 100 çalışandan 82’si ailesi ile tatil yapacağını ifade etti. Bu yılki yaz tatilini otelde geçirecek olan çalışanların yüzde 59’u 5 yıldızlı oteli tercih ettiğini belirtirken, 29’u 4 yıldızlı, 11’i ise 3 yıldızlı otellere rezervasyon yaptırdığını belirtti.

TATİL BÜTÇESİ 5-20 BİN TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Bu yıl yaz tatili yapacak olan çalışanlar bütçe olarak 5 ila 20 bin TL arasında bütçe ayırdıklarını ifade etti. Ortalama tatil süresinin 8 gün olarak açıklandığı araştırmada konaklama türü olarak ilk sırada yüzde 47’lik oranla oteller yer aldı. Erken rezervasyon avantajlarından faydalananların oranı ise yüzde 47 oldu. Kalabalıktan uzak konaklama tercihlerinde ise yazlık ve kiralık apart yer aldı. Çadır ve kamp yerinin ise yüzde 2 oranında tercih edildiği belirtildi.Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/100-calisandan-64u-bu-yil-tatil-plani-yapti-iste-gozde-tatil-rotalari-38389


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bu Ürünler Sizi Çok Şaşırtacak!Önceki Haber

Bu Ürünler Sizi Çok Şaşırtacak!

Z kuşağı araştırması Türkiye’deki gençlik yapısını gösterdiSonraki Haber

Z kuşağı araştırması Türkiye’deki gençli...

Yorum Yazın